Jak vybrat fotopast?

KROK  ZA KROKEM VŠE LIDSKY JASNĚ VYSVĚTLENO NÍŽE

Fotopasti Acorn v naší nabídce mají zcela neviditelné noční snímání tzn, že jsou vhodné jak na ochranu majetku tak i na sledování pohybu zvěře ! Jednotlivé modely fotopasti ACORN vybírejte podle níže popsaných bodů.

     1.  Fotopasti s GSM nebo bez GSM

Je třeba si vybrat, zda chcete zakoupit fotopast s GSM modulem, která Vám pomocí SIM karty vložené ve fotopasti bude odesílat fotografie do mobilního telefonu nebo na email.  Nebo Vám stačí fotopast , která záznamy ukládá na sd kartu tak jako digitální foťák ? Ceny fotopastí s GSM modulem jsou výrazně vyšší než  fotopastí bez GSM modulu. Hlavní výhodou je možnost okamžité reakce , kdy Vám fotopast v okamžiku zaznamenání pohybu okamžitě pošle fotku a vy můžete okamžitě reagovat! Zde naleznete podrobný popis možností nastavení fotopastí s GSM modulem a cenovou náročnost na odesílání fotografií.

TIP: pokud nejste úplně rozhodnuti zda fotopast s GSM nebo bez GSM? Zakupte fotopast Acorn 5210MC ( nejlevnější) nebo 5310MC (nejlepší) případně 5310MCW ( nejlepší s širokým úhlem záběru) Tyto fotopasti lze v budoucnu cca za 3500,- s DPH kdykoli rozšířit o GSM modul!

fotopasti s GSM modulem naleznete zde!

Fotopasti bez GSM modulu naleznete zde!

Fotopasti s možností rozšíření o GSM modul naleznete zde !

     2.  Fotopast s širokým úhlem snímání 100° nebo s běžným úhlem snímání 56°

Fotopast s širokým úhlem snímání má vždy v modelovém označení uvedeno písmeno „W“ Níže máte možnost porovnat dvě fotografie, které jsou pořízeny fotopasti Acorn  s běžným úhlem a širokým úhlem snímání . Fotografie jsou pořízeny ze stejného místa ! Dobře si všimněte rozdílu záběru na fotografií kdy fotopast s širokým úhlem záběru hlídá třeba i přívěsný vozík  v levo na fotografii.

TIP:  Široký úhel snímání je určitě fajn, ale nezapomeňte, že vše na fotografii bude vzdálené!  Ideálním místem pro fotopast s širokým úhlem snímání je například střežení místnosti, kdy Vám fotopast pokryje opravdu celou místnost od zdi ke zdi! Široký úhel snímání například není dle našeho názoru na sledování zvěře u krmelišť. Budete velmi často nuceni každou fotografii zoomovat ! Případně opravdu fotit nablízko. Vše co vyfotíte na 10 metrů bude na fotografii jako by bylo foceno z 20 metrů viz ukázka fotografií. Dalším ideálním míste kdy využít široký úhel záberu je v okamžiku kdy nestřežíme konkrétní prostor , ale potřebujeme pokrýt pokud možno co největší polochu !

     3. Pokud máte vybráno zda fotopast s GSM modulem nebo bez a zda s širokým úhlem záběru nebo s klasickým snímáním nezbývá než vybrat zprávnu modelovou řadu fotopasti Acorn!

Momentálně značka ACORN nabízí fotopasti ve čtyřech modelových řadách

- modelová řada Acor 5210

- modelová řada Acorn 5310

- modelová řada Acorn 6210

- modelová řada Acorn 6310

Podrobně popsány rozdíly v jednotlivých modelových řadách : řada Acorn 5210 patří k nejprodávanějším v české republice je to dáno samozřejmně nejnižší cenou ! určitě doporučujeme pokud nepotřebujete v noci fotit na velkou vzdálenost ideálně fotit v noci na 6-7 metrů (fotografie jsou pak na vyšší vzdálenost tmavší) což je jediná „slabina“ této řady, která má slabší neviditelný blesk . Níže k porovnání dvě fotografie z noci jedna je tmavší a jedna je světlejší Tmavší fotografie budou z fotopastí řady 5210 a 6210 , světlejší a jasnější fotografie v noci budou z fotopastí Acorn řady 5310 a 6310 !

řada Acorn 5310 nejlepší poměr ceny a výkonu , fotopast s velmi silným a zcela neviditelným bleskem ! Kdykoli možnost dokoupení GSM modulu ! Náš TIP!

řada 6210 určitě doporučujeme pokud nepotřebujete v noci fotit na velkou vzdálenost ideálně fotit v noci na 6-7 metrů což je jediná „slabina“ této řady, která má slabší neviditelný blesk ! Velkou výhodou je kapacita na 12 baterií což zaručuje delší výdrž na baterie než fotopasti řady 5210 a 5310 , které jsou na 8 baterií. Fotopast také umí nahrávat video se zvukem ( fotopasti 5210 a 5310 pouze bez zvuku) ! Fotopast řady 6210 umí také přepisovat staré záznamy na sd kartě což využijete hlavně pokud je fotopast napájená z AC adapteru ! K fotopasti pak prakticky nemusíte vůbec chodit a manipulovat s ní ! ( fotopasti řady 5210 a 5310 neumí přepisovat staré záznamy na sd kartě )

Řada 6310 je to nejlepší co je v nabídce fotopastí ACORN

Fotopast má silný neviditelný blesk, kapacita 12 baterii zaručí dlouhou výdrž v provozu. Fotopasti řady 6310 umí také přemazávat staré záběry na sd kartě .